صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه بهداشت دهان و دندان در شهرستان بندرخمیر

برگزاری جلسه بهداشت دهان و دندان در شهرستان بندرخمیر

دکتر فریدون صمصام پور مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندر خمیر در ابتدای جلسه ضمن تقدیرو تشکر از حضور دندانپزشکان و زحمات آنان در ارائه خدمات ،هدف از برگزاری جلسه را ارتقاء شاخص های بهداشت دهان و دندان در گروه هدف عنوان کرد.
دکتر صمصام پور گفت: باید وضعیت موجود را بررسی و سپس برای ارائه خدمات به گروه هدف برنامه ریزی شود .تا بتوان جهت ارائه خدمات مطلوب و نیل به اهداف طرح تحول دسترسی پیدا کرد.
مهسا شرفی مسئول سلامت بهداشت دهان و دندان این شبکه هدف از برگزاری این جلسه را انجام هر چه بهتر خدمات خواند و نکاتی را یادآور شد از جمله : بازدید دندانپزشکان از خانه های بهداشت تحت پوش خود و ارائه خدمات بر اساس تعرفه 95 ، همکاری و راهنمایی بهورزان در جهت ارائه هر چه بهتر خدمات به گروه هدف براساس دستورالعمل و همچنین در رابطه با روال کار در دو سطح دندانپزشکی که سطح اول پیشگیری است و توسط بهورزان ، کاردانان و کارشناسان و سطح دوم که درمانی است توسط دندانپزشک انجام میشودبا جزئیات صحبت کردند.
شرفی تصریح کرد: می توان با آموزش و اقدامات پیشگیرانه تا حدود زیادی از پوسیدگی دندانی جلوگیری ونهایتا به بهتر شدن شاخص های بهداشتی و دستیابی به اهداف کمک کرد.
کارشناس ستاد گسترش شبکه بهداشت ودرمان بندرخمیر نرجس اکبریان درمورد اهمیت حضور به موقع دندانپزشکان و امضا کردن دفتر حضور و غیاب تاکید و در رابطه با بازدیدها از خانه های بهداشت برنامه ریزی از قبل تعیین شده وجود داشته باشد.
در پایان اکبریان در رابطه با تعرفه ها و اجرایی شدن آن از ابتدای آبانماه 95 صحبت کردند.


١٢:١٤ - 1395/08/05    /    شماره : ٦٠٢٢    /    تعداد نمایش : ٥٦٨خروج