صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

اولین جلسه قرارگاه فرهنگی شهرستان بندرخمیر برگزار شد:

برگزاری اولین جلسه قرارگاه فرهنگی شهرستان بندرخمیردر محل دفتر امام جمعه شهرستان

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرخمیر ،در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری که طی دیدار ائمه جمعه سراسر کشور با معظم له مبنی بر نمازجمعه قلب فرهنگی هر شهرستان است ،قرارگاه فرهنگی شهرستان بندرخمیر با ریاست امام جمعه شهرستان رسما تشکیل شد.

این جلسه با حضور حجت الاسلام والمسلمین جهانگیری امام جمعه ونماینده ولی فقیه در شهرستان ،ائمه جماعات ، مدیر شبکه بهداشت و درمان ، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه و جمعی از مسئولین ادارات و نهاد و سازمان های شهرستان در دفتر امام جمعه بندرخمیر برگزار شد.

در جلسه تشکیل قرارگاه فرهنگی شهرستان حجت الاسلام والمسلمین جهانگیری امام جمعه شهرستان بندرخمیر با اشاره به دیدار ائمه جمعه با رهبر معظم انقلاب گفت: رهبر معظم انقلاب دو نکته را یاد‌آور شدند و فرمودند جایگاه بسیار والای نماز جمعه قرار‌گاه ایمان‌، بصیرت و اخلاق است که فرماندهان آن ائمه جمعه هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جهانگیری افزود: تعبیر قرار‌گاه برای نماز جمعه به این علت است که ما در حال جنگ هستیم، نه یک جنگ نظامی، بلکه مقابله معنوی، اعتقادی، ایمانی و سیاسی که همانند دوران دفاع مقدس به ما تحمیل شده بنابراین دفاع لازم و ضروریست.

وی با استناد به سخنان رهبر فرزانه و متفکر انقلاب اسلامی افزود: در این جهاد ایمان، بصیرت، اخلاق و تقوای مردم هدف قرار گرفته شده که باید با اهداف دشمنان اسلام که تغییر فرهنگ است مقابله کرد از جمله سبک زندگی اسلامی که دشمنان به دنبال ترویج سبک زندگی غربی هستند . لذا وظیفه ائمه جماعات تبیین حقایق است‌.و از طرفی اقامه نماز جمعه در جمهوری اسلامی توفیق بزرگی است که باید قدر آن دانسته شود‌.

امام جمعه شهرستان بندرخمیرتاکید کرد: توجه به مسائل فرهنگی به عنوان یکی از ضروریات جامعه و مقوله فرهنگ موضوع قابل اهمیتی است که محدود به یک نهاد وارگان خاصی نیست و با شکل گیری این قرارگاه فرهنگی وبهره مندی از همه ظرفیت‌های اجتماعی و فرهنگی در جهت سیاستگذاری هدفمند فعالیت‌های فرهنگی حرکت کنیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بندرخمیر سرهنگ سدید پناه در خصوص فلسفه وجودی شورا ونحوه برگزاری آن و با اشاره به دغدغه های رهبر معظم انقلاب راجع به مسائل فرهنگی، گفت: در بحث فرهنگ عمومی در سطح کشور علیرغم فعالیت دستگاههای مختلف عملکرد مطلوبی نداریم که باید به جد مورد بازبینی و تجدید نظر قرار گیرد.
0
سرهنگ سدید پناه در ادامه افزود: تهاجم فرهنگی، نتیجه شکست دشمنان در عرصه های نظامی و اقتصادی بوده که در این راه متاسفانه رسوخ نموده و تا حدی توانسته اند برنامه های خود را پیش برده که هشدار رهبری حاکی از تاثیر آن بر
جامعه می باشد.

سدید پناه ، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حجم عظیم فعالیتهای دشمنان در زمینه برنامه های ضد فرهنگی، اظهار داشت: در حال حاضر 162 شبکه با 5 هزار ساعت برنامه ضد ارزشی و ضد فرهنگی مستقیما برای ایران
پخش می شود و ارزشها و فرهنگ ما را زیر سوال می برند .
.
سریالهای ضد فرهنگی که بنیان خانواده را نشانه گرفته، افزایش آمار طلاق ، اعتیاد و غیره از دیگر مواردی بود که سرهنگ سدید پناه در این جلسه از آن بعنوان مصداق برنامه های ضد فرهنگی یاد و بر افزایش هوشیاری خانواده ها جهت شناخت ترفندهای دشمن و مقابله با آن تأکید نمود .

فرمانده ناحیه بسیج سپاه بندرخمیر تصریح کرد : با بررسی ها و رصد مشکلات ، توانستیم چند روستا که از نظر اعتیاد و طلاق و غیره در شهرستان شناسایی کنیم و از اعضاء خواست که جلسات شورای آتی فرهنگ عمومی شهرستان بر اساس رصد مشکلات شهرستان و همراه با مطالعه و ارائه راهکار عملی برای مشکلات فرهنگی پیگیری شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرخمیر دکتر فریدون صمصام پور نیز طی سخنانی در این جلسه افزود : شبکه بهداشت و درمان آماده هرگونه همکاری از قبیل برگزاری کارگاه های آموزشی جهت دانشجویان و دانش آموزان دربحث مشکلات روانشناسی و سلامت خانواده و همچنین علاوه مشاوره های قبل از ازدواج که در ستاد شبکه انجام میگردد هستیم.

دکترصمصام پور افزود : وظیفه ذاتی شورای فرهنگ عمومی کار فرهنگی است که همه دستگاهها باید به دنبال آن باشیم و یکی از راه های مفید برای ترویج فرهنگ استفاده خانواده ها از شبکه های داخلی پوشش صد در صدی دکل گیرنده ای دیجیتال در کل شهرستان به خصوص مناطق روستایی می باشد. که تأثیر بسزایی بر فرهنگ خانواده و جامعه و افکار عمومی میگذارد .


١٣:٣٠ - 1395/08/23    /    شماره : ٦١٥٣    /    تعداد نمایش : ٦٦٣خروج